Zakaj spanje z mokrimi lasmi ni priporočljivo?
Spanje z mokrimi lasmi prinaša večje tveganje za bakterijske ali glivične okužbe lasišča. Glivice, kot je Malassezia, lahko povzročijo prhljaj ali celo dermatitis. Poleg tega se vlaga iz las prenese na vzglavnik, kjer ustvari idealne pogoje (vlažno in toplo okolje) za razmnoževanje glivic.
Spanje z mokrimi lasmi pa ne vpliva le na lasišče, temveč tudi na sami lase. Lasišče je najšibkejše, ko so lasje mokri, zato ni nenavadno, da se lasje in lasne konice med premikanjem po vzglavniku in obračanjem lažje lomijo kot običajno.
Ko so lasje še vlažni, se izogibajte tesnemu spenjanju (kot so kitke ali tesni čopki), saj so mokri lasje bolj raztegljivi kot suhi in lahko nezavedno povzročijo poškodbe las. Če uporabljate pripomočke, ki na primer ustvarjajo kodre čez noč, si lase pred uporabo posušite, da preprečite poškodbe in lomljenje las.
Če ne želite sušiti las s sušilcem, si jih umijte vsaj 2 uri pred spanjem, da se imajo možnost naravno posušiti pred spanjem. S tem boste preprečili škodo in ohranili zdravje las ter lasišča.